Get Adobe Flash player

Najczęstsze pytania

KOCHANE PRZYSZŁE PANNY MŁODE!! :)

W związku z otrzymywaniem codziennie wielu pytań odnośnie szycia sukienek ślubnych odpowiem na nie publicznie :)

* ILE CZASU PRZED ŚLUBEM PRZYJECHAĆ MIERZYĆ SUKIENKI?
** Najczęstsze pytanie na które najtrudniej udzielić jednoznacznej odpowiedzi ;) Niektóre Panny Młode odkładają sobie suknie nawet 1,5 roku wcześniej, inne miesiąc czy dwa przed ślubem ;)
Coraz częściej jednak Panie nie pozostawiają tego wyboru na ostatnią chwilę. Największą ilość sukienek odkładamy na około rok przed ślubem.

* JAK WYGLĄDA ZAKUP GOTOWEJ SUKNI ŚLUBNEJ?
** Jeśli Panna Młoda wybierze którąś z gotowych sukienek (ich dostępność można sprawdzić na naszej stronie http://www.slub.brilliantdance.pl/…/galeria-suknie-lubne-na…), to podpisujemy umowę z zadatkiem (standardowo 500zł), odwieszamy suknię do pokrowca, aby nikt już jej nie widział i czekamy na dopasowanie. Kilka miesięcy przed ślubem należy zjawić się z odpowiednim biustonoszem oraz butami, abyśmy mogły dopasować górę sukni oraz długość.

* KIEDY TRZEBA ZABRAĆ SUKNIĘ?
** Dopasowana suknia może przebywać u nas aż do samego ślubu. Odbierają Panie wtedy wszystko pięknie wyprasowane, tylko się ubrać i ruszyć do ołtarza :)

* CZY SZYJEMY SUKNIE Z OBRAZKA?
** Oczywiście możemy uszyć wymyślony przez Panie fason, jednak ZDECYDOWANIE jesteśmy za tym, aby Panna Młoda przed zakupem widziała się w takim kroju. Bardzo często bowiem okazuje się, że klientki wychodzą od nas z zupełnie inną suknią niż miały w zamiarze kupić, bo jak to często bywa do urody i sylwetki pasuje po prostu coś innego niż można było sobie wyobrazić :)
Także jak chcą Panie szyć suknię bez uprzedniego zobaczenia się w takim fasonie, to wyłącznie na Pań odpowiedzialność :)

* ILE WCZEŚNIEJ NALEŻY SKŁADAĆ ZAMÓWIENIE NA SZYCIE SUKNI ŚLUBNEJ?
** No niestety (może dla nas "stety" ;)) kolejki nam się coraz bardziej wydłużają w związku z bardzo dużym zainteresowaniem szyciem. Jeszcze niedawno przyjmowałyśmy zamówienia na szycie nawet dwa miesiące wcześniej, teraz Panie zajmują kolejki nawet ponad rok wcześniej, więc ten czas się wydłuża. Na tą chwilę mamy już kilkanaście zamówień na 2017 rok, więc możliwe, że suknie trzeba będzie zamawiać nawet z 5 - miesięcznym wyprzedzeniem.

* CZY ODWZORUJEMY DOKŁADNIE TAKĄ SUKNIĘ JAK NA ZDJĘCIU?
** Otóż NIE drogie Panie. Chociażby ze względu na różnice materiałów czy dodatków ciężko jest zrobić coś identycznego, ale nawet w przypadku naszych sukienek za każdym razem wychodzi minimalnie inaczej, to nie jest szycie od jakiegoś jednakowego szablonu :) Możemy odwzorować fason w około 70-80 procentach.

* ILU PRZYMIAREK NALEŻY SIĘ SPODZIEWAĆ?
** Staramy się zawsze mieścić w dwóch przymiarkach. Po zakupie naszej gotowej sukni spotykamy się na dopasowanie z obuwiem i bielizną, później jedna przymiarka i następnie już odbiór.

* JAK WYGLĄDA SZYCIE DLA OSÓB Z DALEKA BĄDŹ Z ZAGRANICY?
** Bliskość granicy sprawia, że coraz więcej osób zza niej decyduje się na szycie. Jeśli dzieli nas duża odległość i przyjazdy wiążą się z dużymi kosztami, to w przypadku gdy Panna Młoda chce aby uszyć wymyślony przez nią fason postępujemy następująco:
- ustalamy dokładne szczegóły fasonu i oczekiwania klientki,
- klientka mierzy się podając wszelkie wskazane przez nas wymiary,
- szyjemy taką suknię można powiedzieć na prawie gotowo,
- spotykamy się na przymiarce,
- dopasowujemy suknię,
- wysyłamy za granicę lub do odległej miejscowości lub w przypadku gdy ślub odbywa się w pobliskiej miejscowości Panna Młoda odbiera suknię przed samym ślubem.

* CO POZA SUKNIĄ ŚLUBNĄ MOŻNA U NAS KUPIĆ?
**Poza sukniami ślubnymi mamy również sukienki okolicznościowe, sukieneczki dla dzieci, duży wybór welonów, toczków, ozdób do włosów, podwiązek, bolerek, biżuterii.

* CZY SZYJEMY TAKŻE SUKIENKI NA POPRAWINY I NP. DLA MAM?
** Niestety w związku ze stale rosnącą ilością zamówień na suknie ślubne rezygnujemy z takiego typu szycia. Po prostu w tym roku musiałyśmy rezygnować z fasonów ślubnych na rzecz okolicznościowych, a jednak podstawowym przedmiotem naszej działalności są suknie ślubne :) A rąk do pracy ciągle brak, pomimo długotrwałych poszukiwań niestety nie znalazłam dodatkowego odpowiedniego pracownika.

* CZY MOŻNA U NAS KUPIĆ JAKIEŚ GOTOWE SUKIENKI OKOLICZNOŚCIOWE?
** Mamy kilka gotowych fasonów sukienek okolicznościowych i w wolnych chwilach na pewno jakiekolwiek nowe również będziemy robiły, ich dostępność można śledzić na naszej stronie:
http://www.slub.brilliantdance.pl/…/suknie-okolicznociowe-n…
W ofercie mamy również sukieneczki dla dzieci:
http://www.slub.brilliantdance.pl/…/galeria-sukieneczki-dla…